Araç Kaplama Nedir?
Kimler Tercih Etmelidir ?

Araçların üzerine uygulanan reklam uygulamalarına araç giydirme denilmektedir. Bu araçlar kişilerin tercihine ve ihtiyacına göre, firma aracı, şahsi otomobiller, taşıyıcı araçlar, otobüs ve dolmuşlar olabilir. Gün geçtikçe daha fazla tercih edilen araç giydirme (araç kaplama)işlemi reklamcılık alanında ciddi derecede önem taşımaktadır. Bugün neredeyse tüm firma ve markaların reklam alanında kullandığı araç giydirme uygulaması, bir nevi yürüyen reklam olması nedeniyle geniş kitlelere ulaşabilmektedir. Öte yandan basın yayın organlarıyla yapılan reklamlar, belirli süreyi kapsıyor olmasına karşın, araç giydirme uygulaması, gayet uzun süre boyunca reklam ihtiyacına cevap vermektedir.

Araç Giydirme İşlemi

     Araç giydirme işleminde en önemli unsur Cast folyodur. Araç kaplama ücretlerini de doğrudan etkileyen cast folyo ücretleri kalitesine göre değişkenlik gösterir. Kaliteli bir folyo, olumsuz hava koşulları ve değişken iklim şartlarından en asgari derecede etkilenir. Pek çok farklı tasarımın, görselin ve logonun araç üzerine entegre edilmesine imkan tanıyan araç giydirme işlemi yapılırken, araç sahibi ve reklam veren firmanın görebilmesi açısından, öncelikle sanal ortamda hazırlanır ve müşteriye sunulur.

Araç Giydirme Yapılırken Kullanılan Ürünler

Araç giydirme işlemi hata kabul etmeyen ve bir kere yapılabilecek bir uygulamadır. Bu nedenle titiz ve uzman ellerde hazırlanması gerekmektedir. Araç kapamada kullanılacak folyonun mutlaka cast folyo olması gerekir. Bunu haricinde kullanılan ürünlerin kalkma yapması oldukça muhtemeldir. Araç üzeri giydirme konusundaki bir diğer ayrıntı da baskı yapılacak dijital baskı makinesinin kalitesidir. Araç giydirme işlemlerinde kullanılan makinelerde “dpi” büyük önem arz etmektedir.

İzmir araç giydirme işlemini kaliteli malzemelerle, titiz ve özenli biçimde gerçekleştiren Dekrek reklamcılık, müşterilerinin taleplerini en iyi şekilde karşılamamaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir