Cam Üzerine Cephe Giydirme İşlemi

     Binaların dış yüzeylerine genellikle cam kullanılarak yapılan kaplama işlemidir. Perde duvar, takma cephe gibi isimlerle de anılmaktadır.

     Reklam amaçlı da kullanılan cephe giydirme işlemi, delikli folyo (One Way Vision) olarak tabir edilmektedir. One Way, PVC’den üretilen, arka kısmı siyah delikli, ön yüzü ise baskı yapılması için beyaz olarak üretilmiş yapışkanlı bir folyodur. Delikli olması nedeniyle, camın arkasından bakıldığında, dış dünyanın görülmesini sağlar ve sanki hiçbir şey yapıştırılmamış, hissini uyandırır. Ancak ön yüzden bakıldığında, folyo üzerine baskılanan resim net bir şekilde görünür.

Cephe Giydirmenin Avantajları Nelerdir?

     Delikli folyo, cam yüzeye, resmin en üst kısmından başlanarak, yapıştırılmak suretiyle uygulanır. Folyonun yapışkanının güçlü olması ve deliklerinin olabildiğince küçük olması tercih edilen bir durumdur. Folyo üzerine solvent bazlı boyalar kullanıldığı taktirde uzun süreli ve dayanıklı görseller elde edilmiş olur. Olumsuz iklim şartlarına karşı en dayanıklı boya olan solvent boyalar, hem resmin, hem de uygulanan cephe giydirme işleminin kalitesini arttıracaktır.
     İzmir cephe giydirme işleminde en iyilerden olan Dekrek Reklamcılık, usta ellerde, titiz bir çalışma ile meydana getirdiği cephe giydirme uygulamaları sayesinde, uzun suluklu reklam ve tanıtım ihtiyacını rahatlıkla karşılayacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir