Araç Giydirme Nedir?

     Reklamcılık alanında, gün geçtikçe daha çok tercih edilen ve önemi artan bir uygulama olan araç giydirme, araçlar üzerine, baskı teknikleriyle uygulanan bir tür reklam çeşididir. Araç giydirme, araç kaplama, araç üstü reklam gibi farklı terimlerle de ifade edilebilir.

Araç giydirme ile yapılacak reklam diğer baskı reklam türlerine göre daha geniş bir alana hitap edebilir. Gelişen teknoloji ve araç üzerine uygulama teknikleri ile, ihtiyaç sahipleri araç üzerine istedikleri tasarımı entegre etme imkanına sahip olabilmektedir. Ürün tanıtımından, markalaşmaya kadar pek çok farklı tanıtım için kullanılabilecek bu reklam tipi araç ile birlikte gezdiği ve farklı kitleler ile buluşabildiği için diğer reklam türerine göre daha geniş kitlelere hitap edebilmektedir.


Araç Giydirme İşlemi

     Araç giydirme işlemi yapılmadan önce, resimler araç üzerine sanal ortamda entegre edilerek müşterinin beğenisine sunulmaktadır. Bu işlem beğenmeme riskini en aza indirir. Araç giydirme yapılırken yüzeyin temiz olması ve Cast folyo yüzeyinin kurumuş olmasına dikkat edilir.

Araç giydirme ve bir çok baskı reklamcılık alanında hizmet veren Dekrek Reklamcılığın araç giydirme pörtfoyundaki işlemleri; araç folyo kaplama, araç üstü reklam giydirme, minibüs dolmuş giydirme ve filo araç giydirme olarak sıralayabiliriz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir